Logo jobtime.pl

Praca w Warszawie - kogo poszukują warszawscy pracodawcy?

Artykuł partnera

Choć mogłoby się wydawać, że obecnie pracodawcy najczęściej

Praca w Warszawie - kogo poszukują warszawscy pracodawcy?


Choć mogłoby się wydawać, że obecnie pracodawcy najczęściej poszukują specjalistów w branży IT, liczba ogłoszeń o pracę w innych sektorach zawodowych znacznie przewyższa zapotrzebowanie na informatyków czy programistów. Kogo poszukują warszawscy pracodawcy? Przedstawiamy listę najbardziej rozchwytywanych zawodów.

Praca w Warszawie – na jakim stanowisku?

Zanim przejdziemy do naszych wniosków, chcielibyśmy zaznaczyć, że lista została opracowana na podstawie liczby ofert znajdujących się na jednym z największych serwisów z ogłoszeniami o pracę – praca.money.pl. Został on wybrany ze względu na to, że „zbiera” informacje z 15 tematycznych stron internetowych, takich jak praca.pl, goldenline.pl, pracuj.pl, infopraca.pl, gowork.pl, ibroker.pl, praca.gratka.pl, jest więc rzetelnym źródłem danych.

 
W Warszawie praca oferowana jest na stanowiskach handlowych, finansowych, informatycznych oraz związanych z obsługą klienta/call center, co można sprawdzić na https://praca.money.pl/praca-warszawa-m1.html.

 
Praca dla sprzedawców

Zdecydowanie najwięcej ogłoszeń skierowanych jest do osób zajmujących się szeroko pojętym handlem. Ponadto jeśli spojrzy się na najpopularniejsze stanowiska w stolicy, to są to m.in. przedstawiciele handlowi oraz specjaliści ds. sprzedaży.

 
Czego najczęściej wymagają pracodawcy? Średniego lub wyższego wykształcenia, prawa jazdy kategorii B wraz z odpowiednim doświadczeniem w prowadzeniu pojazdów oraz znajomości języków obcych na stopniu średnim/zaawansowanym. Trzeba też wykazać się umiejętnościami interpersonalnymi, samodzielnością i odpowiedzialnością, a także wysoką kulturą osobistą. Większość pracodawców szuka osób, które potrafią budować oraz utrzymywać relacje z klientami.

 
W tym sektorze firmy często oferują dodatkowe ubezpieczenie, pakiety medyczne czy sportowe. Jednak w wielu przypadkach wysokość wynagrodzenia jest uzależniona od osiąganych wyników.

 
Praca dla ekonomistów

W Warszawie poszukiwani są również specjaliści ds. ekonomii i finansów: analitycy, księgowi oraz kontrolerzy. W tej branży wymagane jest wyższe wykształcenie o profilu ekonomicznym, znajomość pakietów biurowych, znajomość języków obcych oraz doświadczenie w wykonywaniu analiz i raportów. Dobrze widziana jest znajomość specjalistycznych baz danych oraz programów do zarządzania finansami.

 
W sektorze ekonomicznym najczęściej konieczne jest min. jedno-, dwuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku, z czego wynika, iż opłaca się uczestnictwo w praktykach lub stażach, nawet bezpłatnych, o czym warto pomyśleć jeszcze w trakcie studiów.

 
Praca w call center/dziale obsługi klientów

Jak można zauważyć, intensywnie rozwijają się branże związane z obsługą klienta, nie brakuje też ofert pracy na stanowiskach z tym związanych.

 
W tym wypadku wymagania są podobne, co w branży handlowej, nacisk kładzie się jednak na wysoką kulturę osobistą, umiejętność stosownego zachowania się w każdej sytuacji oraz znajomość języków obcych – często poszukiwani są pracownicy na stanowiskach obsługi klienta zagranicznego.

 
Praca dla informatyków i programistów

W Warszawie potrzebni są przede wszystkim programiści PHP, C/C++, Java, architekci systemowi oraz inni specjaliści IT. Wymagania są zróżnicowane – wszystko zależy od stanowiska, na jakie rekrutuje kandydat. Najczęściej oczekuje się jednak wyższego wykształcenia (chętnie zatrudniani są inżynierzy informatyki lub matematyki), znajomości języków programowania oraz specjalistycznych narzędzi do tworzenia aplikacji, programów czy stron internetowych, a także bardzo dobrej znajomości języka angielskiego.

 

W jakich branżach jeszcze można szukać pracy w Warszawie? Często ogłoszenia dotyczą takich sektorów jak administracja biurowa, marketing i reklama, inżynieria i konstrukcje, a także e-commerce.

Zarządzanie zmianą w firmie: jakie czynniki zasługują na uwagę?Poprzedni
Zarządzanie zmianą w firmie: jakie czynniki zasługują na uwagę?
Wyjazdy integracyjne w góry - 5 zaskakujących atrakcji dla pracownikówNastępny
Wyjazdy integracyjne w góry - 5 zaskakujących atrakcji dla pracowników