Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zapytaj o ubezpieczenie grupowe
- 2017-05-25 14:36:33
- 335
- Rozmowa o pracę
Najczęściej zadawane pytanie na rozmowach kwalifikacyjnych dotyczy zarobków oraz rodzaju umowy. Następnie padają pytania o zakres obowiązków, godziny pracy, płatny urlop, podwyżki, możliwość awansu.
Obecnie pracodawcy starają się oferować więcej niż umowę o pracę i dobre zarobki. Jednym z profitów jest możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego. To niezwykle ważna punkt rozmowy, który często nie jest w ogóle brany pod uwagę przy pierwszym kontakcie z pracodawcą. A niesłusznie, dlatego warto porównać ofertę ubezpieczenie na życie na www.rankingubezpieczennazycie.pl.
Co zyskuje pracodawca w ubezpieczeniu grupowym?
Ubezpieczenie grupowe jest ważnym dodatkiem zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Możliwość zakupienia polisy w miejscu pracy często jest pierwszą naszą myślą o zakupie ubezpieczenia.
Dlaczego pracodawca zyskuje oferując pracownikom ubezpieczenie grupowe? Otóż szef, który umożliwia taką opcję swoim podwładnym, przedstawia im swoje poważne zamiary względem zatrudnionych. Może również zyskać stałego pracownika, ponieważ osoba, która ubezpieczy się poprzez miejsce pracy, nie odejdzie z pracy z dnia na dzień.
Pracownik, który jest doceniany przez pracodawcę, to pracownik bardziej wydajny i solidny. Odpowiednie podejście pracodawcy do pracownika sprawia, że osoba zatrudniona szanuje swoje miejsce pracy, wkłada w swoje obowiązki więcej starań, jak również oddala chęć odejścia.
Polisa grupowa na życie - co zyskuje pracownik?
To, co najczęściej zniechęca ludzi do zakupu ubezpieczenia na życie, to obowiązek badań lekarskich, które mają określić stan zdrowia. Ubezpieczenia grupowe można zakupić bez badań lekarskich, co dla wielu osób jest niezwykle korzystną ofertą. Szczególnie u osób starszych lub mających w przeszłości różne dolegliwości.
Ubezpieczenie grupowe posiada również szerszy zakres ochrony niż podstawowe ubezpieczenie indywidualne. Jesteśmy chronieni na wypadek wielu zdarzeń, takich jak:
- wypadek komunikacyjny,
- uraz ciała, trwały uszczerbek na zdrowiu,
- ciężka choroba,
- śmierć bliskiej osoby,
- pobyt w szpitalu,
- operacja,
- narodziny dziecka.
Jeśli zapytamy pracodawcę na rozmowie o pracę o możliwość ubezpieczenia grupowego, zasugerujemy, że zależy nam na dłuższej współpracy. To również zwiększa nasze szanse, ponieważ stabilny i długoterminowy pracownik jest najczęściej najbardziej pożądany.
Natomiast, gdy o ubezpieczeniu grupowym opowie nam na rozmowie pracodawca – możemy mieć pewność, że nasz potencjalny pracodawca jest osobą wybiegającą w przyszłość i ceniącą sobie pracowników. To równie cenna informacja.
Polisa grupowa a indywidualna na życie
Podstawowe ubezpieczenie indywidualne chroni ubezpieczonego na wypadek śmierci. Wówczas zostaje wypłacone świadczenie osobom uposażonym. W przypadku ubezpieczenia grupowego świadczeń możemy spodziewać się w różnych trudnych sytuacjach życiowych bez dokupowania określonych rozszerzeń.
Ważnym atutem jest brak granicy wiekowej dla osoby ubezpieczonej. Do zakupienia ubezpieczenia grupowego może przystąpić każdy pracownik, dzięki czemu zyskuje się szeroki zakres ochrony. Polisa indywidualna bierze pod uwagę wiek osoby ubezpieczonej. Im później decydujemy się na zakup ubezpieczenia, tym wyższa cena lub mniejszy zakres ochrony.
To, co również atrakcyjne w ubezpieczeniu grupowym to cena. W porównaniu z polisą indywidualną, cena jest zdecydowanie niższa przy szerokim zakresie ochronnym, jaki jest nam oferowany. Cena zazwyczaj jest stała i nie odczuwamy różnicy w wypłacie, którą otrzymujemy.