3 powody, dla których brak ubezpieczenia na życie się nie opłaca
- 2017-05-02 14:36:33
- 257
- Artykuły różne
Polisa na życie jest określana
Polisa na życie jest określana jako zabezpieczenie osób trzecich. Wynika to z faktu, że w podstawowej formie taki produkt zabezpiecza finansowo tylko osoby uposażone w umowie ubezpieczeniowej, nie zaś samego ubezpieczonego. Czy zatem warto decydować się na wykupienie polisy na życie? Tak – przynajmniej z trzech powodów.
Śmierć osoby bliskiej jest zawsze traumatycznym przeżyciem dla rodziny. Do tego mogą dojść problemy finansowe, jeśli zmarły utrzymywał cały dom. Na taką ewentualność przewidziane są ubezpieczenia na życie – nawet w podstawowej formie – gwarantujące wypłatę świadczenia w wysokości sumy gwarancyjnej dla osób uposażonych w umowie.
Powód 1: bezpieczna przyszłość finansowa dla rodziny
Brak ubezpieczenia byłby ciosem dla osieroconych dzieci czy współmałżonka, nakładającym się na ból odczuwany po stracie bliskiej osoby. Dlatego nie warto rezygnować z ubezpieczenia, nawet jeśli jest się osobą młodą, pełną sił, która dorobiła się mieszkania lub domu, ma męża czy żonę i dzieci.
Zawsze należy myśleć o przyszłości i zakładać, że sytuacja może ulec pogorszeniu. Nie każdy dożyje później starości i przez lata będzie mógł pracować, zapewniając godny byt swoim dzieciom. Na wszelki wypadek warto mieć ubezpieczenie na życie, z odpowiednio wysoką sumą ubezpieczenia.
Kalkulator ubezpieczeń na życie na www.ubezpieczeniazyciowe.pl pomoże wybrać taką polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta. Istotne będzie, aby suma gwarancyjna i zakres ochrony ubezpieczeniowej zapewniały świadczeniobiorcom zabezpieczenie godnego życia, nawet na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej.
Powód 2: możliwości inwestowania części składek
Ubezpieczenie na życie może przynosić ubezpieczonym nie tylko profity związane ze świadczeniami ubezpieczeniowymi, ale również pozwalać na efektywne inwestowanie i oszczędzanie pieniędzy. Polisy ochronno-inwestycyjne spełniają z jednej strony funkcję narzędzia inwestycyjnego, a z drugiej dają pewność wypłaty sumy ubezpieczeniowej w przypadku zaistnienia zdarzenia ubezpieczeniowego.
Część opłacanej składki na ubezpieczenie na życie w formie ochronno-inwestycyjnej przekazywana jest na ochronę ubezpieczeniową, a druga na konto oszczędnościowe lub inwestowana. Uzbierana tak pula środków finansowych, wraz z określonym procentem wypracowanym w toku trwania ubezpieczenia na życie, jest wypłacana klientowi po osiągnięciu określonego wieku lub może zostać wypłacona wraz z sumą gwarancyjną z chwilą śmierci ubezpieczonego. To dobry sposób na pomnażanie swoich oszczędności.
Powód 3: brak oszczędności
Wiele rodzin w Polsce nie oszczędza, a jeśli już to robi – odkładane są niewielkie kwoty. Śmierć dorosłego członka rodziny, który wnosił do budżetu domowego znaczną część dochodów powoduje, że rodzina skazana jest na poważne zredukowanie wydatków. Jeśli na dodatek owdowiała matka lub ojciec muszą podjąć się samodzielnie spłaty kredytu i utrzymania domu oraz wychowania dzieci, pojawiają się problemy nie do przejścia. Konieczne wtedy staje się zaciągnięcie kredytu lub pożyczki, jeśli bank odmówi udzielenia zobowiązania.
Brak oszczędności to poważny problem wielu z nas, dlatego tym bardziej nie możemy sobie pozwolić na brak ubezpieczenia na życie. To ono w trudnych dla nas chwilach może przynieść potrzebne środki finansowe, które pozwolą nam nie martwić się o byt swój i swoich najbliższych. W końcu polisy na życie nie kupujemy dla siebie, ale dla zabezpieczenia przyszłości finansowej swojego współmałżonka czy dzieci.